۳ نکته‌ی مهم در طرح زنی مدل‌ها

۳ نکته‌ی مهم در طرح زنی مدل‌ها

در پروسه‌ی طراحی مد، مرحله‌ای وجود دارد که باید طرحی که قصد خلق آن را داریم بکشیم. این کار تصویری عینی‌تر از مدل مدنظرمان بدست می‌دهد. در این میان راهکارهایی وجود دارند که در هر چه بهتر کشیدن این طراحی‌ها به افراد کمک خواهند کرد. در ادامه با راهکارهایی برای بهتر طراحی کردن مدل‌ها و لباس‌ها برای افراد مبتدی‌تر، با آکادمی براتی همراه باشید.

۱_ کروکی خوبی بکشید

کروکی طرح پایه از ژست مدل است که می‌توانید بارها و بارها برای پیاده کردن ایده‌هایتان از آن استفاده کنید. می‌توانید این کروکی‌ها را هم بر روی اینترنت پیدا کرده و هم کروکی خودتان را بکشید. به طور معمول کروکی‌ها تصویر افرادی بلند قد هستند و اگر می‌خواهید مثلا برای کودک یا مدل سایز بزرگ طراحی کنید، باید کروکی خودتان را بکشید.

می‌توانید ژست خوبی که بدن خوبی هم دارد پرینت کرده و روی آن طراحی کنید. می‌توانید یک طرح را هم از روی طرح دیگری کپی کرده و بعد روی لباس و جزئیاتش کار کنید.

۲_ نگران نباشید. فقط تمرین کنید

به جای استرس پیدا کردن برای کشیدن بهترین طراحی‌ها، از همان جایی که هستید شروع کرده و تمرین کنید. به مرور زمان کیفیت کارهایتان بهتر شده و شاید کارهای قبلی را دور بیندازید. هر چه در مسیر پیش‌تر بروید، بیش‌تر اعتماد به نفس پیدا خواهید کرد.

 

۳_ روی توسعه‌ی استایل شخصی‌تان تمرکز کنید

فاکتورهای زیادی وجود دارند که استایل منحصر بفرد طرح‌های شما را تعیین می‌کنند. می‌خواهید از آبرنگ، ماژیک یا مدادرنگی استفاده کنید؟ چهره را چطور در مدل‌ها نشان می‌دهید؟ تمام این جزئیات کوچک کوچک باعث می‌شوند شما چیزی خلق کنید که منحصر بفرد خودتان باشد. بر روی ایجاد طرح‌هایی که المان‌ها و ظرافت‌های خاص شما را داشته باشند تمرکز کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس